info@stavsi.cz +420 602 234 107
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Suché zdění versus názory odborníků

Suché zdění versus názory odborníkůDatum konání:
25.6.2015

Někteří odborníci často prosazují určité osobní či skupinové nekritické názory na suché zdění jako: „Lepší je dřevostavba“, „Klasika je klasika“, „ Není nad cihlu“, atd.Vlastnosti nového stavebního systému STAVSI dávají argumenty, které tyto a podobné názory jednoznačně zpochybňují a překonávají.

Zděná stavba nebo dřevostavba?

Dilema mnoha stavitelů. Jsou lokality, kde má klasická dřevostavba architektonicky a technicky své opodstatnění. Ale pro většinu území ČR to neplatí. Současné zdicí materiály jsou ekologické a ohleduplné k životnímu prostředí přinejmenším stejně jako nabízené materiály dřevostaveb. Z jednoduchého důvodu – dřevo jako takové, v nich moc nenajdete. Jedná se o různé materiály, jejichž součástí je mechanicky, tepelně a chemicky zpracovaná dřevní hmota. Oproti zděným stavbám dřevostavby mnohem více a trvale „pracují“. Často diskutovaná je otázka požární odolnosti různých typů staveb. Zděné stavby odolávají požáru lépe. Stejné je to i s požadavkem na dlouhou životnost stavby. Zděné stavby dobře odolávají zubu času i povětrnostním podmínkám.

Klasické zdění nebo suché zdění?

Historicky stavební technologie přešly od prvotního principu suchého zdění ke zdění na maltu a na lepidlo. Tento přechod odpovídal možnostem rozvoje technologií a také pracovních sil. Od poloviny minulého století je ve světě opět patrná snaha o návrat od složitého k jednoduššímu, tedy o návrat k technikám suchého zdění. Ovšem na sofistikované technické a kvalitativní úrovni. Stále větší důraz se klade na minimální pracnost a na maximální ochranu proti šíření hluku. Suché zdění – montáž stavebních dílů je vždy jednodušší, rychlejší a ve svém důsledku i levnější, než jakékoli zdění na maltu či lepidlo.

Keramika nebo beton? Odpovědí je lehčený beton keramikou

Tvárnice vyrobené ze směsi betonu a keramiky na moderních vibrolisech mají vysokou pevnost, odolnost a díky vysokému obsahu keramických komponent poskytují stejný komfort bydlení, jako budovy z cihel.

Vyzkoušejte stavebnici STAVSI a přesvědčte se, že je to technologická jednička v suchém zdění. Suše zděte – nyní s letní slevou 20%.

 

Zajímá Vás systém suchého zdění? Kontaktujte nás.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.