PROČ ZVOLIT STAVSI

JEDNODUCHOST

Práce se systémem je snadná a intuitivní, nevyžaduje speciální kvalifikace a dovednosti a princip pokládky tvárnic a jejich spojování zvládne každý během několika minut. Při práci se používá pouze běžné ruční nářadí. Systém se skládá ze 4 typů tvárnic (2 pro nosné zdivo a 2 pro příčky) a 2 typů spojovacích lišt. 

RYCHLOST

Produktivita práce je více než dvojnásobná oproti běžným stavebním systémům. Samostatně jeden pracovník postaví průměrně 2,5 zdiva za hodinu. Se STAVSI hrubá stavba rodinného domu doslova vyroste během pár dní. Celá stavba se dá zrealizovat během několika měsíců. Jedním z důvodů je i to, že hrubá stavba se nemusí nechat přes zimu vymrznout.

PŘESNOST

Technologie spojování tvárnic pomocí svislých lišt udržuje rovinnost, pravé úhly a projektované rozměry budovaných stěn. Nemusíte stavbu neustále kontrolovat a měřit. Jedná se o stavebnici, proto nedochází k prořezům tvárnic. Díky tomu se snižují náklady a staveniště není zatíženo stavebním odpadem, který by se musel likvidovat na skládkách.

SUCHÉ ZDĚNÍ

Výstavba s naší technologií nevyžaduje mokré procesy, a tím není omezována dodržováním technologických lhůt. Na staveništi nemusí být zavedena voda ani silová elektřina a nemusí být vybaveno mechanizací nutnou pro mokré procesy. Stavba se po dokončení nemusí vysoušet dlouhodobým intenzivním vytápěním a větráním a stavebník ušetří značné náklady, které by vydal za vytápění. 

STAVBA ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Výstavba suchým zděním není limitovaná povětrnostními podmínkami, je tedy možné stavět za každého počasí a výrazně hrubou stavbu urychlit. Dřevěné lišty by však samozřejmě neměly zmoknout či jinak přijít do kontaktu s vodou.

ÚSPORA ČASU = ÚSPORA PENĚZ

Díky jednoduchosti systému, přesnosti výstavby, suchému zdění a vysoké produktivitě práce uspoříte mnoho času. A nezapomeňte,  že čas jsou peníze.

ODOLNOST ZDIVA

Svislé lišty ve spojení s tvárnicemi tvoří vyztužené zdivo, což představuje tuhou a houževnatou konstrukci stěn s velkou odolností vůči výskytu trhlin vyvolaných přetvořením nebo sesedáním stavby. Systém vytváří disipativní konstrukci se schopností rozptylovat deformační energii do prostoru celé stavby, takže je ideální i do oblastí s výskytem zemětřesení.

PŘIPRAVENOST NA NÁVAZNÉ PRÁCE

Díky přesnosti systému lze stavební díly jako okna, dveře či krovy zadat do výroby s předstihem a ihned po dokončení hrubé stavby se plynule mohou začít montovat. Spojovací drážky a spojovací lišty mohou mít i další dodatečné funkce: lišty je možné použít jako rošt pro uchycení desek místo vnitřní omítky nebo dvouplášťové fasády, drážkami se vedou rozvody inženýrských sítí, takže se minimalizuje sekání. Odpadají vícepráce z nedodržení technologické kázně při zdění.

EKOLOGICKÝ PŘÍSTUP

Stavební systém je šetrný k životnímu prostředí a podporuje moderní principy udržitelné výstavby. Systém svými vlastnostmi podporuje kvalitu ovzduší uvnitř budov, pomáhá eliminaci nežádoucího hluku vně i uvnitř staveb. S běžnou kontaktní nebo bezkontaktní izolací plně vyhovuje požadavkům na nízkoenergetické stavby. V případě likvidace stavby lze hrubou stavbu demontovat a většinu dílů znovu použít nebo recyklovat. 

PODPORA

S každým klientem projdeme stavbu i bez existujícího projektu od jeho představ až po realizovatelnou podobu a k ní zpracujeme výpočet spotřeby materiálu včetně odpovídající cenové nabídky. S dodávkou materiálu od nás klient obdrží kladečský plán s detailním umístěním všech dílů v jednotlivých řadách stavby. Jedná se o prováděcí dokumentaci k výstavbě stěn hrubé stavby. Zacvičíme pracovníky stavebních firem i stavitele svépomocí.