ČASTO KLADENÉ DOTAZY

 1.     Na jakém principu funguje suché zdění?

Systém suchého zdění využívá pro uložení tvárnic svislé spojovací lišty umožňující jednoduchou montáž celé stavby. Spojovací lišty kotvící konkrétní tvárnici přesahují vždy do spodní a vrchní řady tvárnic. Vše nasucho, nic se nelepí. Více zde.

 2.     Z čeho je systém vyroben?

Materiál tvárnic je liapor – lehčený beton keramzitem. Spojovací lišty jsou vyrobeny buď ze dřeva, železobetonu nebo recyklované pryže. Materiál lišt se vybírá dle účelu stavby a přání klienta. Více o systému zde.

 3.     Jaké jsou výhody systému?

Suchý proces, rychlá a jednoduchá výstavba dle kladečského plánu pouze ručním nářadím, zjednodušení návazných prací, tím i jejich zlevnění. Více na stránce Proč STAVSI.

4.     Jaké stavby lze ze systému STAVSI postavit?

Rodinné i bytové domy o více podlažích, garáže, dílny, sklady, přístavby, ploty, opěrné zdi, haly apod.

5.     Jak je to s testy a bezpečností?

Systém prošel různými testy s výbornými výsledky, více najdete v atestech. Pro ČR systém získal STO (Stavební technické osvědčení) a pro EU Evropskou normu ETA. 

6.     Pro jaké stavebníky je systém vhodný?

Náš systém je vhodný pro profesionální stavební firmy a developery díky rychlosti a jednoduchosti použití,  oceníte ho ale i při stavbě svépomocí.

7.     Kolik stojí systém suchého zdění?

Kalkulaci vždy připravujeme na přesný počet kusů (na palety), nedochází k prořezům, takže cena je konečná oproti jiným materiálům. Cenově se pohybujeme na metr čtvereční uprostřed v porovnání s konkurencí, nicméně s využitím všech výhod systému je celková cena stavby levnější než při použití konkurenčních materiálů. Zde si přečtěte Proč zvolit STAVSI.

8.     Jak dlouho trvá dodání materiálu od objednání? A doprava?

Dodání trvá řádově měsíc a dopravu si hradí klient, dopravu si může klient zajistit sám nebo zajistíme my.

9.     Co dělat v případě zájmu?

Pošlete nám na info@stavsi.cz nebo formulářem na webu (KONTAKT) skicu či projekt s rozměry a otvory na dveře a okna a my Vám připravíme nabídku na míru.

10.    Jak se řeší odpady a elektrické rozvody?

Rozvody sítí se vedou převážně v podlaze či stropu, vertikální rozvody se řeší buď předstěnou nebo vynecháním lišt. Horizontálně lze frézovat.

11.    Jak se řeší stropy a překlady?

Překlady používáme naše systémové do 3,5 m, které se zamontují do stavby během pár minut, při delších otvorech používáme ocelové traverzy, lze použít i dřevěné sendviče. Stropy lze použít jakékoli, ale doporučujeme předepnuté panely (spirolly) nebo klasické trámové.

12.    Jaké používáte řešení věnce?

U většiny našich staveb lze nahradit klasický věnec montovaným ztužením. Při použití předepnutých panelů řešíme obručový věnec s využitím systémového ztraceného bednění.

13.    Jak se řeší omítky?

Doporučujeme zakončit stěny suchou montáží (lepené nebo šroubované SDK), případně tenkovrstvou omítku. Pokud zákazník chce, lze použít klasickou omítku.

14.    Je potřeba zdivo zateplovat?

Ano, materiál je nutné z venku zateplit jakoukoli izolací, dle typu (pasivní či nízkoenergetický) domu se zvolí správná tloušťka izolace.

15.    Můžete mi zajistit ke stavbě ze STAVSI i projekt?

Spolupracujeme s projektanty i architekty, ozvěte se a my Vás zkontaktujeme s některým z našich partnerů. Více na stránce Služby.

16.    Nabízíte typové domy?

Každý klient má svou představu, proto máme několik variant typových domků, které můžeme na vyžádání poskytnout. Ale myslíme si, že je lepší najít každému bydlení na míru.